Наш официальный проект Мультирегиональной Электронной Cлужбы Занятости Населения города Москва - это модерируемая цифровая база данных объявлений с предложением работы от прямых работодателей и резюме от специалистов разных профессий с целым рядом уникальный функций, основанных на достижениях в области искусственного интеллекта.

Вакансия № 16645096 на Электронной Службе Занятости Населения от компании ООО Пипл энд Кидс Рус на должность Воспитатель в международный Монтессори-сад в населенном пункте Москва

☑ Основы вакансии:

Опыт работы: 1–3 года.

График работы: сменный график.

Зарплата: от 40000 до 60000 руб..

Место работы (точный адрес): Российская Федерация, Москва, улица Большая Полянка, 44/2.

Это объявление № 16645096 добавлено в базу данных: Четверг, 4 апреля 2024 года.

Дата его обновления на этом интернет-ресурсе: Четверг, 18 апреля 2024 года.

Обязанности работника:

  • take care about not more than 15 kids (1-2 years or 3-5 years)
  • working by the Montessory system;
  • help kids and parents with adaptation;
  • teach children for self-management;
  • organize daytime schedule and holidays according to our plan;
  • play with kids all the day long according to their stages of development;
  • organize workshops for children and their parents;
  • make kid's life wonderful and comfortable;
  • and so on.

Требования к работнику:

  • you will have to go through the medical check up and get the medical admission for a job as an educator;
  • speak English or French or both fluently;
  • to have a pedagogical education;
  • it would be perfect if you also have some skills like painting, playing the piano, yoga, roboting etc.

Условия труда:

  • good salary is paid in time;
  • working in a French world-wide network of kindergartens (more than 600 kindergartens all over the world);
  • employment in accordance to the Labour Code, full pirks package;
  • well-equippef staff-room to have a dinner and prepare some materials for your work;
  • flexible working hours (the kindergarten works from 8.00 am till 19.00 pm, but educators exchange each other. Now we work 7:48-16:00 or 11:48 - 20:00);
  • it's a new building with a closed well-equipped territory (park);
  • huge classrooms with conviniences in it; library and water-game room;
  • it is situated near the Oktyabrskaya metro station, on B. Polyanka street.
  • All other information during the job interview.

Логотип (торговая марка, бренд, эмблема) ООО Пипл энд Кидс Рус